Stanton Chase uděluje cenu za diverzitu na pracovišti

P r a h a,  26. května 2014 – S novým oceněním pro podniky, které si vedou nejlépe v oblasti začleňování znevýhodněných skupin obyvatelstva, přichází mezinárodní společnost Stanton Chase zabývající se vyhledáváním manažerů na nejvyšší řídící pozice. V zemích, kde působí, bude udělovat společnostem projevujícím mimořádné úsilí v prosazování diverzity v pracovních a řídících kolektivech cenu STANTON CHASE CHAIRMAN’S DIVERSITY AWARD.

Diverzita, výraz, který se do češtiny poněkud nepřesně překládá jako různorodost, označuje koncept, jehož cílem je vytvořit v podnikatelské sféře takové podmínky, které umožní všem lidem, bez ohledu na individuální odlišnosti (pohlaví, věk, barva pleti, sexuální orientace atd.), plně rozvinout jejich osobní potenciál.

Poprvé byla cena udělena při světovém setkání Stanton Chase letos v květnu v peruánské Limě. Ve výsledcích průzkumu provedeného mezi tamními klienty si vedly nejlépe společnosti Andino Investment Holding, L’Oréal Peru a Inca Kola. Z hodnotících kritérií se kromě rovnováhy pohlaví, etnického původu, sexuální orientace a případného zdravotnímu postižení posuzovalo také, jaký význam přikládá diverzitě management společnosti. Cenu převzal z rukou George Crosse, předsedy představenstva Stanton Chase, potomek zakladatele společnosti Inca Kola Johnny Lindley Suarez. Inca Kola je výrobcem a distributorem nejoblíbenějšího nealkoholického nápoje v této části Jižní Ameriky a v současné době je jejím spolumajitelem světový gigant Coca Cola. „Větší diverzita umožňuje firmám získávat mnohem lepší přehled o potřebách trhu a současně zaměstnávat a udržet si nejtalentovanější lidi. Výměna různých názorů a životních zkušeností zvyšuje kreativitu a produktivitu, což má pozitivní vliv na rozhodovací a organizační procesy. Diverzifikované týmy umožňují různé způsoby myšlení a jsou daleko více ochotny podstupovat podnikatelské riziko,” říká Karine Beckerová, Global Diversity Lead společnosti Stanton Chase.

Podle slov Jozefa Pappa, managing partnera kanceláře Stanton Chase v Praze, se bude STANTON CHASE CHAIRMAN’S DIVERSITY AWARD v České republice poprvé udělovat na jaře roku 2016 během globální konference společnosti.

 

Kontakt

CHC Partners
Kancelář (Vinohradská) Sídlo (Duškova)
Vinohradská 1597/174 Duškova 164
130 00 Praha 3 150 00 Praha 5 – Smíchov
e-mail: info@chcpartners.cz e-mail: info@chcpartners.cz
Tel.: +420 222 990 215 Tel.: +420 222 990 215


Výpis z obchodního rejstříku

Kde nás najdete