Stanton Chase bude vyhledávat manažery lidských zdrojů

P r a h a, 30. července 2014 – Jeden z největších světových hráčů v oblasti executive search, společnost Stanton Chase International, významně rozšiřuje portfolio svých služeb. Kromě generálních ředitelů, finančních ředitelů a nejvyšších provozních manažerů ve velkých společnostech a firmách bude teď vyhledávat i šéfy oddělení lidských zdrojů.

K tomuto účelu založila společnost Stanton Chase nové globální oddělení Humas Resources Specialty Practice, do jejíhož čela byl jmenován Daniel Casteel, ředitel pobočky Stanton Chase v Nashville (stát Tennessee, USA). Pod jeho vedením v současné době pracuje 39 konzultantů, kteří mají dohromady téměř 500 let praktických zkušeností v oblasti lidských zdrojů, které nabyli ještě předtím, než vstoupili do oblasti executive search. O jejich zkušenostech hovoří také to, že mají za sebou více než 800 úspěšných vyhledávání kandidátů.

„Mezi našimi klienty najdete stejně tak společnosti ze seznamu Fortune 500, jako střední a soukromé podniky z celého světa. V poslední době se na nás stále častěji obracejí všechny firmy se žádostí, zda bychom jim nemohli najít správné kandidáty na řídící pozice v oblasti HR,“ komentoval Daniel Casteel.

Podle letošního výzkumu společnosti Deloitte uvádějí firmy jako slabá místa rozvoje svých lidských zdrojů především nedostatek vůdčích schopností kandidátů na řídící pozice, neschopnost udržet si kvalitní zaměstnance, nedostatečný program přeškolování a obtížné získávání nových talentů. Jako nejdůležitější úkol v oblasti lidských zdrojů uvedlo 38 procent dotázaných vybudování globálního řídícího týmu.

Také pražská pobočka Stanton Chase se chystá na rozšíření svých služeb: „Manažery v oblasti lidských zdrojů jsme obsazovali i v minulosti a dokonce máme dva současné kolegy, Jana Martina a Viktora Bětíka, kteří předtím na těchto pozicích pracovali,“ řekl Jozef Papp, Managing Director pražské pobočky. „Chceme se zaměřit na seniorní HR pozice, kde můžeme klientům pomoci najít nejvhodnější uchazeče a poradit hlavně v oblasti získávání nových talentů a budování silných globálních týmů.“

 

Kontakt

CHC Partners
Kancelář (Vinohradská) Sídlo (Duškova)
Vinohradská 1597/174 Duškova 164
130 00 Praha 3 150 00 Praha 5 – Smíchov
e-mail: info@chcpartners.cz e-mail: info@chcpartners.cz
Tel.: +420 222 990 215 Tel.: +420 222 990 215


Výpis z obchodního rejstříku

Kde nás najdete